Španielsko

Detail štátu

Lacná dovolenka v Španielsku tu:

 

CA ANDROMÉDA TOUR Liptovský Mikuláš.

 

Našou najväčšou devízou je cenovo výhodná lacná dovolenka pre každého, alebo obľúbená  last minute dovolenka , ktorej cenu aktualizujeme vždy  krátko pred odchodom na zájazd. Nezabudnite tiež na ponuku first moment dovoleniek, ktoré sú v predaji pred začiatkom hlavnej sezóny a ponúkajú najväčšie výhody pri nákupe dovolenky. Ak hľadáte  lacnú dovolenku v kombinácii s kvalitnými službami, tak ste na správnej adrese...

l

 

Hlavné mesto:       Madrid

Celková rozloha:    504 782 km²

Obyvateľstvo:          45,8 milióna

Mena:                   euro

Časové pásmo:        SEČ

 

Ďalšie informácie o Španielsku podľa MZV SR:

Veľvyslanectvo SR v Madride:

 

Španielsko je konštitučná monarchia s dedičným monarchom a dvojkomorovým parlamentom Cortes. Podľa ústavy z roku 1978 sa rešpektuje jazyková a kultúrna rozmanitosť v jednotnom Španielsku. Krajina sa delí na 17 autonómnych komunít (regiónov), z ktorých každá má vlastné priamo volené orgány. V Katalánsku, Baskicku a Galícii majú regionálne jazyky status úradných jazykov spolu so štátnym jazykom španielčinou, zvanou aj kastílčina. Španielsko má bohatú výtvarnú kultúru, v ktorej vynikli osobnosti ako Velázquez v 17. storočí, Goya v 18. a 19. storočí , Picasso, Dálí a Miró v 20. storočí. Španielsku hudbu a tanec flamenco obdivuje celý svet a Cervantesov román Don Quijote predstavuje jeden z míľnikov modernej európskej literatúry. Španielski filmoví režiséri ako Pedro Almodóvar, Alejandro Amenábar a Luis Buñuel získali niekoľko medzinárodných ocenení. Španielska kuchyňa je známa paellou (ryžový pokrm s kuracím mäsom, morskými plodmi a zeleninou), tortillou (omeleta so zemiakmi) a sangriou (červené víno podávané s ovocím).

V Španielsku dominuje sektor služieb a výroba, ale aj poľnohospodárstvo (najmä pestovanie ovocia a zeleniny, výroba olivového oleja a vína), a cestovný ruch prinášajú veľké zisky.

CA ANDROMEDA TOUR Liptovský Mikuláš Vám ponúka širokú ponuku zájazdov  k obľúbenému španielskému pobrežiu ktoré je známe svojím horúcim podnebí, dlhým letom, širokou ponukou dovolenkových destinácií, výborným vínom a priateľskými cenami. Ponuka zájazdov je veľmi široká, či už sa jedná o katalógové dovolenky, ako aj ponuky First minute spolu s i Last minuteUltra last minute dovolenkami. Vďaka geografickej vzdialenosti sa do Španielska cestuje hlavne letecky. Bližší popis jednotlivých miest si vyhľadáte po zobrazení konkrétneho zájazdu vo vyhľadávači na titulnej stránke. Nasledujúce riadky Vám poradia o tom či sa Vaša dovolenka 2 012 uskutoční práve v tejto obľúbenej dovolenkovej destinácii.

Podnebie: Španielsko, vďaka svojej zaujímavej polohe (Gibraltársky prieliv je to len 14km do Afriky), nemá jednotnú klímu. O tom svedčí aj fakt, že tu nájdeme púšte, polopúšte, vlahy údolia riek, ale aj ich vyschnuté korytá, skalnaté pobrežia aj mokrade. Najteplejšia oblasť je pobrežie Stredozemného mora, konkrétne je to južná a východná časť Španielska. Tu je klíma stredomorské subtropické, väčšina dní je slnečná. Letné teploty sa pohybujú okolo 25 až 30 °C, dá sa teda hovoriť o príjemných letných teplotách. Zima je mierna, o pravej zime sa pri teplotách 8 -15 °C snáď ani hovoriť nedá. Najviac zrážok je v období jari a jesene, nie je ich však veľa. Zrážky sú častejšie v prímorských oblastiach. Vo vnútrozemí je počasie ostrejšie. Zimy sú tu podstatne chladnejšie a mnohokrát so snehovou nádielkou. Najteplejšie je južné Španielsko - Andalúzia. V júli a auguste sa tam priemerná teplota vzduchu pohybuje medzi 27 až 29 ° C, teplota mora medzi 22 až 23 ° C. Na Baleárskych ostrovoch je v letných mesiacoch teplota mora okolo 25 ° C, teplota vzduchu 29 ° C.

Atrakcie:
1. Madrid je najvyššie položeným hlavným mestom v Európe. Hoci je veľkomestom, centrum si možno prehliadnuť pohodlne aj pešky. V Madride je aj múzeum krásnych umení Kráľovskej akadémie, múzeum kráľovských kočiarov, numizmatiky, hudby, španielskeho folklóru, či múzeum býčích zápasov. Námestie Puerta del Sol je stredom Španielska s nultým kilometrom všetkých hlavných španielskych ciest. K tretiemu najdôležitejšiemu námestiu Plaza de Espaňa sa ide okolo kráľovského paláce Palacio Real z 18. stor. Ak kráľ nie je doma, možno si prezrieť niekoľko komnát a nádvorie s bronzovou jazdeckou sochou Filipa IV. Za palácom sú veľké parky.

2.Barcelona najznámejšou stavbou Barcelony je Sagrada Familia (Chrám Sv. rodiny). Začal sa stavať ešte v r. 1884, no dodnes nie ej dokončený. Každá z veží má úplne inú podobu, reliéfy sa od sebe odlišujú. V meste je aj obrovský železný stĺp so sochou moreplavca Kryštofa Kolumbusa a replikou jeho lode Santa Maria v prístave. K najnavštevovanejším pamiatkam patrí aj múzeum maliarov Pabla Picasa a Joana Miróa. Monastir de Montserrat - asi 50 km severozápadne od Barcelony sa nachádza nádherný benediktínsky kláštor z roku 1206, stojaci na úbočí 1236 m vysokej hory s rozoklanými sklanatými vrcholm Priamo ku kláštoru jazdí lanovka. Cesta vlakom zo stanice Placa de Espanya v Barcelone do Aeri de Montserrat trvá 1,5 hodiny. 

3.Malaga je rodné mesto Pabla Picassa, Gibralfa - arabská pevnosť, abalagata de los Reyes Magos: 5. januára sa v uliciach Malagy koná slávnostný Sprievod kráľov, sprevádzaný koncertami živej hudby. Ronda: jedno z najstarobylejších miest v Andalúzii je akoby rozkročené nad hlbokou priepasťou El Tajo. Za videnie určite stojí Puente Nuevo alebo Plaza Toros. Cesta autobusom z Malagy trvá približne 2 hodiny.

4. Sevilla nachádza sa v nej svetoznáma katedrála - tretí najväčší chrám na svete (rozmery: 130 m dĺžka, 76 metrov šírka). Je tu pochovaný Krištof Kolumbus.
Park Marie Luisy 
minaret La Giralda 
Plaza de Espaňa - nové námestie z roku 1929 je zdobené nádhernými mozaikami (architekt Hannibal Gonzales) 
Museo de Bellas Artes 
V Seville bola nameraná najvyššia teplota v Európe, a to 47,8 stupňa C.
April Fair v Seville: jedna z hlavných každoročných folklórnych osláv v Španielsku sa koná od 12. do 17. apríla. Uvidíte tradičné odevy, flamenco, kone a mnoho iného. 

5.Alicante je jednou z najznámejších turistických destinácií Španielskeho kráľovstva vybaveného množstvom ubytovacích a stravovacích zariadení. Festival de Verano: počas júla a augusta sa koná každoročný dvojmesačný festival v miestnom prístave. Nenechajte si ujsť hudbu, divadlo, tanec a bohatý sprievodný program.

Najkrajšie destinácie:

1. Kanárske ostrovy: Kanárske ostrovy tvorí sedem hlavných ostrovov (Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote, La Gomera, La Palma, Fuerteventura, El Hierro) a šesť malých ostrovčekov Graciosa, Alegranza, Lobos, Montana Clara, Roque del Oeste a Roque del este, prevažne sopečného pôvodu (jediný obývaný je La Gracioza). Pomenovanie Kanárske ostrovy pochádza z latinského slova Canis = pes. Pôvodný obyvatelia sa nazývajú Guančovia, ktoré boli však v čase španielskeho dobývania úplne vyhubení. Kanárske ostrovy patria medzi najobľúbenejšie ostrovné destinácie, kde sa vďaka stálemu počasiu môžete celý rok kúpať, potápať, prevádzkovať vodné športy, jazdiť na výlety, užívať si teplého počasia, hrať golf. Prejdite sa piesočnými dunami ostrova Gran Canaria, vyskúšajte obľúbené pláže a výlet na najvyššiu sopku Pico de Teide na ostrove Fuerteventura, zahrajte si golf v golfovom raji na Tenerife alebo navštívte Národný park Timanfaya na ostrove Lanzarote. Kanárske ostrovy sú súostrovie pri afrických brehoch, ktoré láka svojou blízkou exotikou. Všetky ostrovy sú sopečného pôvodu a veľká časť sopiek je stále činná. 

2. Ibiza: Ibiza je so svojou rozlohou 571 kilometrov štvorcových tretím najväčším ostrovom Baleárskeho súostrovia. Ibiza je vyhľadávanou dovolenkou destináciou predovšetkým pre svoje krásne piesočnaté pláže a bujarý nočný život, ktorý sa odohráva vo svetoznámych tanečných kluboch, kde sa o zábavu starajú poprední svetoví DJi. Že je Ibiza medzi turistami skutočne obľúbená, presvedčí každého fakt, že sa na ostrove, ktorý má okolo 100 000 obyvateľov, strávi dovolenku v priebehu sezóny až 4 milióny turistov.Dovolenka na Ibize, je známa najmä relaxovaním a vylihovaním pri mori či tancovaním na diskotéke. Neveľká pevnina v Stredozemnom mori však ponúka oveľa viac než kúpanie v romantických zátokách. Napríklad kvapľovú jaskyňu alebo Obelisk korzárov, jediný pamätník na svete oslavujúci pirátov.

3. Formentera: je najmenším z Baleárskych ostrovov a je kúskom takmer tropického raja. Má zrejme najkrajšie pláže Európy s krištáľovo priezračnou vodou a omamnou vôňou píniových hájov. Hlavným centrom turistov je Es Pujols. Od susednej rušnej Ibizy je oddelený morskou úžinou.Medzi najznámejšie letoviská a pláže na ostrove patria: Migjorn - najrozsiahlejšia piesočná pláž, ktorá je charakteristická belostným pieskom a priezračnou vodou, odtiaľ pramení jej prezývka Varadero Európy. Pláž má veľmi dobrú infraštruktúru, vďaka svojej dĺžke patrí však k pokojnejším zónam ostrova. Transfer z letiska na Ibize trvá zhruba hodinu a pol loďou a autobusom.

4. Costa Brava: Španielske pobrežie Costa Brava je každoročne veľmižiadanou dovolenkovou destináciou. Čo sa vám vybaví, keď sa povie Španielsko? Barcelona, flamenco, Madrid, fiesty, Dalí, Sevilla, Gaudí, Kolumbus, siesty, Sangria, bolero, Alhambra alebo gaspacho? Tým ale ponuka zďaleka nekončí. Nie nadarmo je Španielsko jednou z najnavštevovanejších krajín sveta.Turisti sa sem schádzajú za architektúrou, históriou, prírodou, morom aj kulinárskymi pochúťkami. Najviac turistov sa sem pochopiteľne vydáva v lete - dlhým plážam v oblastiach ako napr. Costa Brava alebo Costa del Maresme sa dá len ťažko odolať. Keď sa k tomu pridá ešte rytmus kastanetov a osviežujúca vychladená Sangria, nechce sa vo nikomu odísť... 

5. Andalúzia: je najväčšia autonómna oblasťou v Španielsku. Andalúzia sa rozkladá od Stredozemného mora až k pobrežiu Atlantického oceánu. Veľmi krásnym starobylým mestom je Córdoba. Toto Rimanmi založené starobylé mesto sa vďaka svojej strategickej polohe stalo dôležitým prístavom. Obchodovalo sa tu s olivovým olejom, vínom a pšenicou. Ďalším miestom, ktoré by ste mali poctiť svojou návštevou, je Sevilla. V hlavnom meste Andalúzie žije asi 700 000 obyvateľov a nachádza sa vo výške iba 10 metrov nad hladinou mora. Odporúčame navštíviť najmä katedrálu s názvom La Giralda. 

Podmienky vstupu: Na návštevu Španielska po dobu nepresahujúcu 90 za sebou idúcich dní je potrebný platný cestovný pas alebo občiansky preukaz vo forme identifikačnej karty. Odporúčame, aby si občania v dostatočnom časovom predstihu skontrolovali platnosť a neporušenosť cestovného dokladu, nakoľko v prípade neplatnosti cestovného dokladu im bude zamietnutý vstup na územie Španielska. Cestovný doklad musí byť platný minimálne pri vstupe i výstupe z krajiny, pre občanov EÚ sa nevyžaduje dlhšia doba platnosti. 


Destinácia:

Výsledky hľadania
Náš tip
Apartmány Vera Natura

Apartmány Vera Natura

Španielsko

13 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: BS Odlet: - Odjazd z: 0 miest

vlastná

Náš tip
Del Mar

Del Mar

Španielsko » Španielsko pevnina » Katalánsko » Barcelona

422 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: BS, RA, PL Odlet: PRG, VIE, BUD, KTW, KRK Odjazd z: 0 miest

letecky

Náš tip
Medicis

Medicis

Španielsko » Španielsko pevnina » Katalánsko » Barcelona

336 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: BS, RA Odlet: PRG, VIE, BUD, KTW, KRK Odjazd z: 0 miest

letecky

Náš tip
Catalonia Albeniz

Catalonia Albeniz

Španielsko » Španielsko pevnina » Katalánsko » Barcelona

434 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: BS, RA Odlet: PRG, VIE, BUD, KTW, KRK Odjazd z: 0 miest

letecky

Náš tip
Leonardo Boutique Hotel Barcelona Sagrada Familia

Leonardo Boutique Hotel Barcelona Sagrad…

Španielsko » Španielsko pevnina » Katalánsko » Barcelona

386 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: BS, RA Odlet: PRG, VIE, BUD, KTW, KRK Odjazd z: 0 miest

letecky

Náš tip
Glories

Glories

Španielsko » Španielsko pevnina » Katalánsko » Barcelona

404 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: BS, RA Odlet: PRG, VIE, BUD, KTW, KRK Odjazd z: 0 miest

letecky

Náš tip
Catalonia Sagrada Familia (ex Catalonia Aragon)

Catalonia Sagrada Familia (ex Catalonia …

Španielsko » Španielsko pevnina » Katalánsko » Barcelona

434 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: BS, RA Odlet: PRG, VIE, BUD, KTW, KRK Odjazd z: 0 miest

letecky

Náš tip
Ilunion Bel Art

Ilunion Bel Art

Španielsko » Španielsko pevnina » Katalánsko » Barcelona

434 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: BS, RA Odlet: PRG, VIE, BUD, KTW, KRK Odjazd z: 0 miest

letecky

Náš tip
Catalonia Atenas Hotel

Catalonia Atenas Hotel

Španielsko » Španielsko pevnina » Katalánsko » Barcelona

348 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: BS, RA Odlet: PRG, VIE, BUD, KTW, KRK Odjazd z: 0 miest

letecky

Náš tip
Aranea

Aranea

Španielsko » Španielsko pevnina » Katalánsko » Barcelona

404 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: BS, RA Odlet: PRG, VIE, BUD, KTW, KRK Odjazd z: 0 miest

letecky


ďalšie ponuky >

Španielsko Španielsko - transparent

Ponúkame 504 ubytovacích kapacít za cenu 81,69 € - 5 169 €.