Thessaloniki na tanieri

Thessaloniki na tanieri, Grécko, 19.10.2018, Raňajky
Číslo termínu: 65243691

Thessaloniki na tanieri

Grécko

Thessaloniki, Hotel starstarstarThessaloniki na tanieri

Termín:

19.10.2018 - 22.10.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

4 dni

Doprava:

letecky  Bratislava0 odjazdových miest

Cena od:


295 € Konečná cena


Popis
Program zájazdu:
Ochutnajte Thessaloniki na tanieri! Obyvatelia  severného Grécka nevnímajú jedlo len ako prostriedok na utíšenie hladu a spôsob ako si naplniť žalúdok. Je to pre nich príjemný druh komunikácie okolo stola plného dobrôt, kde si zároveň  vyjadrujú radosť zo vzájomnej spolupatričnosti. Viete.....?   aký je rozdiel medzi tavernou, reštauráciou a mezodopolion? čo sa rozumie pod raňajkami v pekárni alebo keď sa povie „Pame gia bugatsa!“ ? kde nalievajú k morským potvorám tsipouro a kde ouzo? že večera do prasknutia môže pozostávať  zo stola plného len rôznych chuťoviek? že grilované jahňa vedia najlepšie pripraviť Gréci? že najväčšie porcie a najchutnejší gyros na celom svete nájdete práve v meste Thessaloniki? že na Frappé a Freddo espresso sa chodí do kaviarní a na elliniko kafe do kafenia?

Všetkých milovníkov dobrého jedla čaká pestrá ochutnávka miestnych lahôdok, dobrého vína či piva. Každú zastávku na jedlo si vychutnáme na typických miestach, ktoré poznajú len domáci. Na tomto výlete neočakávajte adrenalínové zážitky. Vyberieme sa za vôňou šíriacou sa v úzkych uličkách a dáme zabrať našim chuťovým bunkám. Romantiku večerov nám vytvoria muzikanti vyhrávajúci pred tavernami.  A hoci to nie je plážová dovolenka v gréckej destinácii, budeme cítiť  všadeprítomnú vôňu slanej morskej vody. Tento výlet je ponorom do gréckej gastronómie v 2.najväčšom meste krajiny - Thessaloniki, v meste gréckych gurmánov. A možno si vyberiete termín, v ktorom budú sprievodcovia majitelia CK, ktorí pochádzajú práve z Thessaloník!


Program SK (piatok – pondelok), 4 dni / 3 noci 1.deň: odlet z Bratislavy  14:25 a prílet do Thessaloník 17:15. Transfer do 3*/4* hotela.  Presun  do vybranej reštaurácie s morskými chuťovkami v centre mesta. Večer  voľno v barovej štvrti v centre mesta. 2.deň: raňajky v hoteli, posedenie pri kávičke v kaviarni  v gréckom štýle, prehliadka starého mesta (rímsky trh, Lefkos Pyrgos – Biela veža, symbol mesta).  Ľahký obed (čiže gyros J),  voľný čas na nákupy.  Poobedňajšia kávička a podvečer pokračovanie v prehliadke – hradby nad mestom, návšteva pevnosti.  Večera zameraná na mäsové špeciality. 3.deň: raňajky v hoteli, príp. dobrovoľné raňajky mimo hotela a kávička v centre mesta. Návšteva kostola Agios Dimitrios, patróna mesta a jeho katakomb. Prehliadka pokladov v Archeologickom múzeu, zameraného najmä na významné obdobie Alexandra Veľkého a jeho otca  kráľa Filipa. Neskorší obed v taverne pri mori mimo mesta (podľa počasia) alebo v centre mesta.  Večer voľno. 4. deň: transfer na letisko, odlet do Bratislavy.


Cena : 295 Eur/os


Poznámka:
Leteckú dopravu zabezpečujeme priamo z Bratislavy do Thessaloník so spoločnosťou Ryanair. Letenka sa prikupuje k zájazdu zvlášť za aktuálnu cenu. Kvôli priaznivým cenám odporúčame rozhodnúť sa čím skôr. Uvedená je aktuálna cena letenky v júni, v čase prípravy programu.


Termíny:                                          

19.10. –  22.10.2018 orientačná cena letenky: 55 Eur vrátane príručnej batožiny.                                

16.11. –  19.11. 2018  ..........55 Eur                                                                 

7.12. –    10.12. 2018  ..........78 Eur                            


                                            


                                     Cena zahŕňa:

3x ubytovanie v 3*hoteli s raňajkami v centre Thessaloník • 3x večera  • transfery z/na letisko • všetky prehliadky a vstupy do múzeí a archeologických pamiatok v Thessalonikách podľa programu • sprievodca  počas pobytu  • poistenie insolventnosti 1,15 €/os.• DPH 

                  Cena nezahŕňa:

•letenky s leteckou spol. Ryanair • balík kompletného cestovného poistenia 2,55 Eur/os/deň • pobytová taxa 1,50 Eur/os/noc (platí sa na mieste v hoteli) 
Iné príplatky:

• Kompletné cestovné poistenie  2,55 Eur/os./deň • Príplatok za jednolôžkovú izbu 90,-Eur • pobytová taxa 1,50 Eur/os/noc (platí sa na mieste v hoteli).

Priority boarding vrátane 2 ks príručnej batožiny 5,- Eur/1 cesta • Príplatok 25 Eur/1 cesta za batožinu 20 kg
Poznámka:
Zmena programu vyhradená. Minimálny počet účastníkov pre služby sprievodcu je 10 osôb

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK