Bulharsko

Detail štátu

Lacná dovolenka v Bulharsku:

ponúka všetko dôležité k naplneniu Vašich dovolenkových očakavaní! Romantické piesočné pláže, čisté more, kvalitné hotely ponúkajúce výborné jedlá a krásna príroda spolu s veľkým kultúrnym bohatsvom sú dostatočnou zárkukov naplnenia Vašich požiadaviek. Naša CA ANDROMÉDA TOUR so sídlom v Liptovskom Mikuláši spolupracuje len s overenými hoteliérmy, pretože spokojnosť našich klientov je pre nás na prvom mieste.

 

CA ANDROMÉDA TOUR Liptovský Mikuláš.

 

Našou najväčšou devízou je cenovo výhodná lacná dovolenka pre každého, alebo obľúbená dovolenka last minute, ktorej cenu výhodne aktualizujeme vždy  krátko pred odchodom na dovolenku. Nezabudnite tiež na ponuku first moment dovoleniek, ktoré sú v predaji pred začiatkom hlavnej sezóny a ponúkajú najväčšie benefity pri nákupe dovolenky. Ak hľadáte  lacnú dovolenku v kombinácii s kvalitnými službami, tak ste na správnej adrese...

           

Hlavné mesto:                      Sofia

Celková rozloha:             111 910 km 2

Obyvateľstvo:                 7,6 milióna

Mena:                                     lev

Časové pásmo:                SEČ +1

Ďalšie informácie o Bulharsku podľa MZV SR: 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Sofii:

 Bulharsko sa nachádza v srdci Balkánu a má veľmi rozmanitý terén: na severe dominujú šíre dunajské nížiny, zatiaľ čo juh tvoria vysočiny a náhorné plošiny. Na východe celý rok priťahuje turistov pobrežie Čierneho mora. Bulharsko založené v roku 681 je jedným z najstarších štátov v Európe. Jeho dejiny sú poznačené jeho okrajovou polohou na hranici Európy s Áziou. Asi 85 % obyvateľstva sa hlási k pravoslávnemu kresťanstvu, 13 % je moslimov. Približne 10 % obyvateľstva je tureckého pôvodu a 3 % tvoria Rómovia. Aj v tradičných miestnych jedlách sa mieša východ so západom. Najznámejším bulharským jedlom je povestný jogurt, pôvodca dlhovekosti pre tých, ktorí ho pravidelne konzumujú.

Bulharské národné zhromaždenie (jednokomorový parlament) pozostáva z 240 členov, ktorí sú volení na štvorročné obdobie.

K hlavným vývozným artiklom Bulharska patria výrobky ľahkého priemyslu, potraviny a víno, ktoré úspešne obstoja v konkurencii na európskych trhoch.

Bulharsko je známe svojou folklórnou hudbou. Na zlatej platni raketoplánu Voyager, ktorú NASA vypustila do voľného vesmíru, je nahraná bulharská ľudová pieseň. K známym Bulharom patrí filozofka Julia Kristeva, držiteľ Nobelovej ceny za literatúru v roku 1981 Elias Canetti a Kristo Javačev („Christo“), autor mnohých nekonvenčných exteriérových inštalácií.

CA ANDROMEDA TOUR Vám ponúka širokú ponuku zájazdov  k obľúbenému bulharskému pobrežiu ktoré je známe svojím slnečným pobrežím, pohostinnosťou  a priateľskými cenami. Ponuka zájazdov je veľmi široká, či už sa jedná o katalógové dovolenky, ako aj ponuky First minute spolu s i Last minute a Ultra last minute ponukami. Vďaka geografickej blízkosti sa do Bulharska cestuje letecky, autobusom alebo vlastnou dopravou. Bližší popis jednotlivých miest si vyhľadáte po zobrazení konkrétneho zájazdu vo vyhľadávači na titulnej stránke. Nasledujúce riadky Vám poradia o tom či sa Vaša dovolenka 2 012 uskutoční práve v tejto veľmi populárnej dovolenkovej destinácii.

Podnebie: Bulharsko leží na rozhraní mierneho a subtropického pásma, ktoré sa vyznačuje podnebím so studenými vlhkými zimami a horúcimi suchými letami. Klíma sa mení aj podľa nadmorskej výšky.
Kontinentálne podnebie, ktoré prevláda na severe krajiny, prechádza na juhu do stredomorského podnebia. Pobrežie Čierneho mora s dĺžkou 378 km charakterizuje mierne podnebie. Pre dané klimatické podmienky sú charakteristické extrémne minimálne (- 38,3 °C, Tran, r. 1947) a maximálne (45 °C, Sadovo, r. 1916) teploty vzduchu. V lete sa v Bulharsku udržiava väčšinou slnečné a teplé počasie s priemernou teplotou 23 °C (apríl - september). V silnom južnom prúdení tropického vzduchu býva teplejšie vo vnútrozemí krajiny ako na pobreží. V prípade, že postupujúci studený front z Atlantického oceánu prenikne cez strednú Európu až na Balkán, prejavuje sa aj na čiernomorskom pobreží intenzívnymi búrkami. Keď sa nad strednou Európou v auguste rozprestiera rozsiahla a mohutná tlaková výš, vtedy sa bulharské pobrežie nachádza v severnom prúdení chladnejšieho vzduchu, a tak denné teploty obyčajne dosahujú len 25 až 30 °C. Teplota vody Čierneho mora od júna do septembra má v priemere 23 °C.

Atrakcie: Bulharsko je na 4. mieste v zozname UNESCO čo sa týka počtu kultúrnych a historických pamiatok. Každé veľké mesto má historické či etnografické múzeum. Sedem pamiatok bolo zapísaných do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO - hrobka tráckeho kráľa neďaleko mesta Razgrad, stará 2300 rokov a ďalšia trácka hrobka v údolí ruží pri Kazanluku, kamenné chrámy z 11. – 14. stor. vytesané v horskom masíve s farebnými freskami pri Ivanove, chrám Bojana nad Sofiou s nádhernými freskami z 12. stor., Rilský kláštor, Staré mesto v Nesebare a skalný reliéf jazdca v Madure, vysekaný vo výške 23 m. V zozname UNESCO je aj národný park Pirin a prírodná rezervácia Srebarna pri meste Silistra neďaleko Dunaja. Bulharsko je tiež zimným rajom. Tých, ktorí ho nepoznajú, príjemne prekvapia zasnežené hory, výborné svahy a krásna modrá obloha. Iba málokto vie, že Bulharsko má vyše 500 minerálnych prameňov rôzneho zloženia i teploty a ložiská liečivej rašeliny a bahna. Kombinácia hydrotermálnych a bahenných liečebných procedúr, mora, liečivých prameňov a príjemného prostredia robí z Bulharska popredné európske liečebné centrum. Najznámejšími kúpeľnými miestami sú Velingrad, Sandanski či Kyustendil.

 

Najkrajšie destinácie:

1. Slnečné pobrežie: Charakterizuje ho plejáda zrekonštruovaných i novopostavených moderných hotelov, luxusných komplexov a predovšetkým 8 km dlhá a na niektorých miestach takmer 150 m široká pláž, ktorá sa tiahne až k starobylému Nessebaru. O niečo kratšia je pobrežná promenáda s nespočetnými stánkami s rýchlym občerstvením, reštauráciami a vynikajúcimi kaviarňami. Rušné centrum mesta s množstvom obchodov ožíva najmä podvečer, kedy sa ľudia presúvajú do reštaurácií, barov, nočných klubov, kasín či diskoték. V letovisku nechýbajú tenisové kurty, vodné bicykle a skútre, paraglaiding, rogalo, banán či ihriská pre plážový volejbal a ani možnosť zahrať si minigolf, povoziť sa na elektrických autíčkach alebo na koči. V dvoch vodných parkoch je množstvo zaujímavých atrakcií pre deti aj dospelých. Dopravu v letovisku zabezpečuje turistický vláčik a pravidelné autobusové linky, ktoré spájajú stredisko s Nessebarom, Elenite, Burgasom a Varnou.

2. NESSEBAR: Len dva kilometre južne od Slnečného Pobrežia leží Nessebar  ktorý kvalitou hotelov za inými letoviskami nijako nezaostáva a navyše ponúka úžasnú atmosféru starobylého mesta dnes rozdeleného na starú a novú časť. Starý Nessebar sa rozkladá na malom skalnatom polostrove. S pevninou je spojený len úzkou šijou, na začiatku ktorej stojí drevený veterný mlyn. Mesto sa pýši bohatou históriou, ktorá siaha do 6. storočia p. n. l.. Celé hodiny sa môžete prechádzať po kľukatých, kameňmi vydláždených romantických uličkách, obdivovať jednoduchú krásu drevených domov či zvyškov pôvodných hradieb a chrámov, poprehŕňať sa v tovare miestnych obchodníkov alebo sa len tak kochať pohľadom na starý rybársky prístav. 

3. Pomorie: Mestečko Pomorie, ktoré vyrástlo 20 km severovýchodne od Burgasu a 18 km južne od Slnečného Pobrežia, si ešte stále uchováva svoj provinčný šarm. Jeho základy boli položené na brehoch Pomorijského jazera na skalnatom, asi 2,5 km dlhom a 500 m širokom polostrove. Pôvodne vyzeralo ako starý Nessebar, avšak po rozsiahlom požiari v roku 1906 bola väčšina drevených domčekov úplne zničená. Pomerne pokojné turistické mestečko je dnes známe ako kúpeľné stredisko povestné liečivým čiernym bahnom. Do povedomia návštevníkov sa tiež zapísalo kvalitným bielym vínom a ťažbou morskej soli; o obchode so soľou, o histórii ťažby a spôsobe spracovania sa viac dozviete z expozície Múzea soli, ktoré sa nachádza na okraji mesta. V stredisku sú tri pláže; jedna z nich je pokrytá čiernym pieskom.

Pohoria: Rozľahlé nížiny a údolia riek kontrastujú s hrebeňmi hôr a zalesnenými kopcami. Centrálnu časť Bulharska zaberá pohorie Balkán, niekedy sa stretnete s názvom Stará planina. Pohorie Balkán dalo názov celému Balkánskemu polostrovu (pod názvom balkánske zeme sa rozumejú aj Grécko, štáty bývalej Juhoslávie, Macedónsko, Albánsko, niekedy sa medzi ne počíta aj Rumunsko).
Významnými bulharskými pohoriami sú vedľa Starej planiny aj Rila, Pirin, Vitoša a Rodopy, ktoré sú zaujímavé predovšetkým svojimi jaskyňami. Juhovýchod zeme zaberá Thrácka nížina a na severe, kde štátnu hranicu čiastočne tvorí rieka Dunaj, sa nachádza Podunajská nížina.
Najvyššou bulharskou horou, ktorá je zároveň najvyššou horou celého Balkánu je Musala, ktorá meria 2925mnm.

Rieky a jazerá: Najväčšou bulharskou riekou je Dunaj, ďalšími významnými riekami sú napr. Marica, ktorá tečie približne stredom zeme medzi pohoriami Balkán a Rodopy, ďalej Tundža, ktorá sa s Maricou zlieva, a v neposlednej rade prítoky Dunaja: Iskar, Osam alebo Jantra.. V Bulharsku sa nachádza mnoho prírodných jazier, a to ako v horách, tak aj pri mori. Najkrajšie horské jazerá sú situované v pohorí Rila (napr. Ribné jazero alebo impozantných Sedem rilských jazier). V horských jazerách Vás iste poteší pohľad na krásne čistú vodu, môžete sa v nej aj vykúpať, ale teplota vody je väčšinou nízka, okolo 10 stupňov. Pri mori majú jazerá často charakter mokradí a sídli tu nesmierne množstvo druhov rastlinstva a živočíšstva.

Fauna a flóra: Pretože Bulharsko je rozmanité čo sa týka prírodných podmienok a typov krajín, oplýva ohromným množstvom druhov fauny a flóry. Udiví vás neobyčajná kvantita vtáctva a v horách je zaujímavá alpínska vegetácia. V lesoch sú napr. srnky, jelene, líšky ale aj medvede alebo divoké mačky, v horách môžete uvidieť kamzíky.

Podmienky vstupu: Doklady na vstup, tranzit a pobyt občanov SR nepresahujúci 3 mesiace platný cestovný pas alebo platný občiansky preukaz.Občania SR môžu vstupovať na územie BR buď s platným cestovným pasom alebo platným občianskym preukazom. Odporúčame, aby si občania v dostatočnom časovom predstihu skontrolovali platnosť a neporušenosť cestovného dokladu, nakoľko v prípade neplatnosti cestovného dokladu im bude zamietnutý vstup na územie BR. Cestovný doklad musí byť platný minimálne pri vstupe i výstupe z krajiny, pre občanov EÚ sa nevyžaduje dlhšia doba platnosti.

 

Destinácia:

Výsledky hľadania
Náš tip
Fener

Fener

Bulharsko » Burgas » Pomorie

92 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: PL Odlet: - Odjazd z: 0 miest

vlastná

Náš tip
Dara

Dara

Bulharsko » Burgas » Prímorsko

1 termín / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: RA Odlet: KSC Odjazd z: 0 miest

letecky

Náš tip
Zefir

Zefir

Bulharsko » Burgas » Slnečné pobrežie

9 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: RA, PL, AI Odlet: BTS Odjazd z: 0 miest

letecky

Náš tip
Ivana Palace

Ivana Palace

Bulharsko » Burgas » Slnečné pobrežie

85 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: RA, PL Odlet: BTS, KTW Odjazd z: 0 miest

letecky

Náš tip
Marieta Palace

Marieta Palace

Bulharsko » Burgas » Nesebar

26 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: RA, PL Odlet: BTS Odjazd z: 0 miest

letecky

Náš tip
Avliga Beach

Avliga Beach

Bulharsko » Burgas » Slnečné pobrežie

81 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: PL Odlet: KTW Odjazd z: 0 miest

letecky

Náš tip
Sosopoli

Sosopoli

Bulharsko » Burgas » Sozopol

73 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: LAI Odlet: KTW Odjazd z: 0 miest

letecky

Náš tip
Detelina

Detelina

Bulharsko » Varna » Zlaté Piesky

81 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: AI Odlet: KTW Odjazd z: 0 miest

letecky

Náš tip
Festa Gardenia Hills

Festa Gardenia Hills

Bulharsko » Burgas » Slnečné pobrežie

81 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: AI Odlet: KTW Odjazd z: 0 miest

letecky

Náš tip
Kaliopa

Kaliopa

Bulharsko » Varna » Albena

54 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: - Odlet: KTW Odjazd z: 0 miest

letecky


ďalšie ponuky >

Bulharsko Bulharsko - transparent

Ponúkame 58 ubytovacích kapacít za cenu 162 € - 1 733 €.