Turecko

Detail štátu

Lacná dovolenka v Turecku tu:

Dovolenka v Turecku ponúka všetko dôležité k naplneniu Vašich dovolenkových očakávaní! Romantické piesočné pláže, čisté more, kvalitné hotely ponúkajúce výborné jedlá a krásna príroda spolu s veľkým kultúrnym bohatstvom sú dostatočnou zárukou naplnenia Vašich požiadaviek. Naša CA ANDROMÉDA TOUR so sídlom v Liptovskom Mikuláši spolupracuje len s overenými hotelmi, pretože spokojnosť našich klientov je pre nás na prvom mieste.

 

Hlavné mesto:       Ankara                        

Celková rozloha:    780 580 km²

Obyvateľstvo:       71,5 milióna

Mena:                   turecká líra

Časové pásmo:        SEČ+1

Víza:                          povinné

 

Ďalšie informácie o Turecku podľa MZV SR:

Veľvyslanectvo SR v Turecku:

 

Turecko je vďaka svojej polohe na križovatke medzi Európou a Áziou kultúrne a etnicky veľmi rozmanité. Jeho dejiny tiahnu od starovekých civilizácií, napr. chetitskej, cez grécke a rímske obdobie (keď tam Svätý Pavol priniesol kresťanstvo) až po Byzanciu a Osmanskú ríšu. Moderná turecká republika bola založená v roku 1923 ako svetský štát západného typu. Takmer 99 % obyvateľstva sú moslimovia. V juhovýchodnej časti krajiny žije početná kurdská menšina.

Turecké územie patrí k najstarším trvalo osídleným regiónom na svete. Prvou ríšou, ktorá na území dnešného Turecka existovala v staroveku bola Chetitská ríša, približne v dobe od 18. do 13. stor. pred Kristom. Už od 12. stor. pred Kr. bolo západné pobrežie Anatólie kolonizované aiolskými, dórskymi a iónskymi Grékmi. V 8 stor. Gréci kolonizovali celé severné (Pontos) a južné pobrežia. V 6.-5. storočí bola Anatólia dobytáPeržanmi, s ktorými viedli Gréci vojny. Nakoniec Anatóliu dobyl Alexander Macedónsky. V roku 330 p. K. sa Konštantínopol (dnešný Istanbul), ktorý leží v Bosporskom prielive medzi Čiernym a Stredozemným morom, stal hlavným mestom Byzancie, východnej polovice Rímskej ríše. V roku 1 453 osmanský sultán Mehmed 2 rozvrátil Byzantskú ríšu dobytím Konštantínopolu , z ktorého urobil svoje hlavné mesto pod menomIstanbul. V 16. storočí za panovania sultána Sulejmana 1. dosiahla Osmanská ríša svoj zenit, vydobyla si postavenie svetovej veľmoci, zabrala pritom územie predtým samostatných kresťanských štátov v juhovýchodnej Európe  Vzhľadom k takejto bohatej histórii sa na dnešnom území Turecka nachádza obrovské množstvo starovekých  a stredovekých pamiatok v ešte väčšom počte ako je tomu napríklad v samotnom Grécku alebo Taliansku.

Základom tureckej kuchyne je jahňacina, ale obľúbený je aj jogurt z kozieho mlieka, najmä zmiešaný s uhorkami, cesnakom či mätou. Oddávna sa traduje pitie kávy a obľúbeným miestom na stretnutie sú kaviarne. Turecko ponúka 300 slnečných dní v roku a je vhodnou turistickou destináciou 8 mesiacov v roku. Najväčším lákadlom pre návštevu tejto krajiny je jej obrovská rozmanitosť. Krajina ponúka teplé, čisté more v kombinácii s množstvom historických pamiatok a divokej prírody. Pre odvážnych cestovateľov bude výstup na horu Ararat ( 5 162m) určite veľkým dovolenkovým zážitkom. Okrem iného Turecko ponúka návštevu jedného z divov sveta- mramorové stĺpy Efezu, zachovalé pozostatky starovekej Tróje, nekonečné stepi, sopečné pohoria, úrodné nížiny, divoké horstvá s množstvom riek, jazier a vodopádov, čajovníkové plantáže, tradičný turecký bazára mnoho iného...dovolenka v Turecku je zárukou spokojnosti a maxima zážitkov...

CA ANDROMEDA TOUR Vám ponúka širokú ponuku zájazdov hlavne k tureckému pobrežiu na Tureckú a Egejskú riviéru. Ponuka zájazdov je veľmi široká, či už sa jedná o katalógové dovolenky, ponuky First minute spolu s dovolenkami Last minuteUltra last minute. Pobytové zájazdy do Turecka sú dovolenkovým hitom v roku 2 012. Dovolenka v Turecku ale ponúka oveľa viac ako len leňošenie na pláži. Vzhľadom k bohatej histórii a množstvu historických pamiatok sa do Turecko organizuje aj veľké množstvo poznávacích zájazdov. Kombinácii špičkových ubytovacích a stravovacích zariadení spolu s exotikou kultúry blízkeho východu robí z Turecka veľmi atraktívnu krajinu vhodnú na splnenie si svojích cestovateľských snov. Bližší popis jednotlivých miest si vyhľadáte po zobrazení konkrétneho zájazdu vo vyhľadávači na titulnej stránke. Nasledujúce riadky Vám pomôžu pri rozhodovaní o tom či sa Vaša dovolenka 2 012 uskutoční práve v tejto veľmi populárnej dovolenkovej destinácii.

Najkrajšie destinácie:

1. Antalya: je zrejme najpopulárnejšie mesto pre strávenie dovolenky v Turecku. Mesto Antalya leží pod pohorím Taurus na pobreží v západnej časti Turecka. Ponúka 300 slnečných dní v roku, čisté more, moderné hotelové zariadenia, množstvo reštaurácií a kaviarničiek, turecký bazár, víťazný oblúk rímskeho cisára Hadriána. Celá oblasť ponúka množstvo športových aktivít: plávanie, windsurfing, vodné lyžovanie, potápanie, veslovanie, horolezecké túry a pod. V Antalyi je veľký aquapark.

2. Alanya: je veľmi populárne stredisko ležiace na Tureckej riviére. Stredisko sa hrdí dlhou piesočnatou plážou Kleopatra Beach. Z pamiatok vyniká Červená veža z r. 1226. Na prvom poschodá je etnografické múzeum. Kúsok za mestom sa oplatí navštíviť starý hrad (Citadela), múry ktorého majú dĺžku až 6,5 km.. Pre milovníkov prírody doporučujeme návštevu jaskyne Damlatas, ktorej výzdoba vznikala 15 tisíc rokov. Teplota v jaskyni dosahuje 22 stupňov C, pričom ovzdušie je priaznivé aj pre astmatikov.

3. Bodrum: priamo mestečko Bodrum ako aj stredisko Gumbet ponúkajú rušný nočný život s množstvom barov, taverien, reštaurácií a diskoték. Mnohé z nich sú naozaj vychýrené a ponúkajú úžasnú laserovú show. Pláže v Bodrume sú štrkové a v Gumbete piesočnaté. Na prímorskej promenáde v Gumbete lemovanej palmami, barmi, reštauráciami nájdu turisti sympatické minigolfové ihrisko. Asi 10 km od Gumbetu sa nachádza rozsiahly vodný park Dedeman.

4. Side: romantické stredisko s krásnymi zlatistými plážami. Pýchou strediska je množstvo historických pamiatok od 2. storočia pred n.l., nádherné uličky s množstvom barov, obchodíkov s nádychom Orientu. Medzi hlavné atrakcie strediska patrí divadlo Aspendos (postavné v r. 167 nášho letopočtu), rímske kúpele, agora, byzantská bazilika a kostol. Meno strediska Side je anatolského pôvodu. V preklade znamená granátové jablko. Okrem obľúbených granátových jabĺk tu v hájoch a sadoch rastú citóny a pomaranče. Dovolenkári určite ocenia, že počas letnej sezóny sa v centre mesta Side nejazdí autami, preto posedenie v baroch, kaviarňach, či reštauráciach bude určite nerušené. Doporučujeme ochutnať typický kebab.

5. Istanbul: mesto snov s trblietavými kopulami, štíhlimy minaretmi, prepychovými palácmi, brušnými tanečnicami a tureckým bazárom. Metropola spájajúca kresťanskú Európu s moslimskou Áziou ponúka na jednom mieste ten najväčší kultúrny mix. Mesto kde život pulzuje od skorého rána do neskorého večera.  Pri pozorovaní západu Slnka nad starým mestom na polostrove medzi Zlatým Rohom a Marmarským morom z vyhliadky Galatskej veže, keď sa na morskej hladine a množstve striech krvavo zrkadlí Slnko a dopravní ruch je prehlušovaný zvolávaním mezuínov k modlitbe, si budete pripadať ako keby ste sa premiestnili v čase do rozprávkového sveta svojho detstva.  ťažko nájdem podobné mesto, ktoré žiarilo tak dlho, intenzívne a pôsobivo ako v meste s troma názvami: Byzantion- kultúrne a obchodné stredisko antického sveta v okolí egejského mora, Carihrad ako bašta kresťanskej viery ktorá dala tomuto mesto množstvo bohatstva, lesku a slávy a nakoniec Istanbul- tak sa toto mesto nazýva od r. 1 453 kedy padlo do rúk Osmanom aby sa pod ich vládou stal centrom svetovej mocnosti Osmanskej ríše ktorá po niekoľko storočí ohrozovala západnú Európu.

CA ANDROMÉDA TOUR Liptovský Mikuláš.

Našou najväčšou devízou je cenovo výhodná lacná dovolenka pre každého, alebo obľúbená dovolenka last minute, ktorej cenu výhodne aktualizujeme vždy  krátko pred odchodom na dovolenku. Nezabudnite tiež na ponuku first moment dovoleniek, ktoré sú v predaji pred začiatkom hlavnej sezóny a ponúkajú najväčšie výhody pri nákupe dovolenky. Ak hľadáte  lacnú dovolenku v kombinácii s kvalitnými službami, tak ste na správnej adrese...

Destinácia:

Výsledky hľadania
Náš tip
Leda Beach

Leda Beach

Turecko » Turecká riviéra » Side

1962 termínov / 140 Last minute / 791 First moment

Strava: RA, PL Odlet: VIE, BTS, SLD, KSC Odjazd z: 0 miest

letecky LM FM

Náš tip
Limak Arcadia Resort

Limak Arcadia Resort

Turecko » Turecká riviéra » Belek

2304 termínov / 70 Last minute / 1342 First moment

Strava: AI, UAI Odlet: PRG, BRQ, OSR, PED, VIE, BTS, SLD, TAT, KSC Odjazd z: 0 miest

letecky LM FM

Náš tip
Elysee Beach

Elysee Beach

Turecko » Turecká riviéra » Alanya

1804 termínov / 0 Last minute / 787 First moment

Strava: PL Odlet: VIE, BTS, SLD, TAT, KSC Odjazd z: 0 miest

letecky FM

Náš tip
Alp Pasa

Alp Pasa

Turecko » Turecká riviéra » Antalya

5205 termínov / 210 Last minute / 2244 First moment

Strava: RA, PL, PP Odlet: VIE Odjazd z: 0 miest

letecky LM FM

Náš tip
Muz

Muz

Turecko » Turecká riviéra » Alanya

2040 termínov / 0 Last minute / 1273 First moment

Strava: AI Odlet: PRG, BRQ, OSR, PED, VIE, BTS, SLD, TAT, KSC Odjazd z: 0 miest

letecky FM

Náš tip
Side Star Beach

Side Star Beach

Turecko » Turecká riviéra » Side

2434 termínov / 70 Last minute / 1323 First moment

Strava: AI Odlet: PRG, BRQ, OSR, PED, VIE, BTS, SLD, KSC, KTW, WAW Odjazd z: 0 miest

letecky LM FM

Náš tip
Miramare Beach

Miramare Beach

Turecko » Turecká riviéra » Side » Kumkoy

3470 termínov / 140 Last minute / 1496 First moment

Strava: PL, AI Odlet: VIE Odjazd z: 0 miest

letecky LM FM

Náš tip
Elysee Garden

Elysee Garden

Turecko » Turecká riviéra » Alanya

1359 termínov / 0 Last minute / 791 First moment

Strava: AI Odlet: VIE, BTS, SLD, KSC Odjazd z: 0 miest

letecky FM

Náš tip
Arsi Sweet Suit

Arsi Sweet Suit

Turecko » Turecká riviéra » Alanya

68 termínov / 0 Last minute / 57 First moment

Strava: AI Odlet: BTS, SLD, KSC Odjazd z: 0 miest

letecky FM

Náš tip
Titan Select

Titan Select

Turecko » Turecká riviéra » Alanya » Konakli

2145 termínov / 0 Last minute / 1184 First moment

Strava: PL, AI Odlet: PRG, VIE, BTS, SLD, KSC, KTW Odjazd z: 0 miest

letecky FM


ďalšie ponuky >

Turecko Turecko - transparent

Ponúkame 565 ubytovacích kapacít za cenu 223 € - 10 178 €.