Moskva a Petrohrad

First moment 2018 už v predaji, najvyššie zľavy a výhodné ceny pre deti:
Rozšírené vyhľadávanie
Moskva a Petrohrad - Rusko - Moskva

Moskva a Petrohrad

Rusko » Moskva

, HotelMoskva a Petrohrad

Počet termínov:

0 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasie:Popis
Rýchly popis:

Ubytovanie: 4 x v hoteli, 1x v nočnom vlaku

Stravovanie: 4 x kontinentálne raňajky


Moskva - PetrohradDoprava:
letecká

Program:

1. deň – prílet do Moskvy, prehliadka centra mesta – Červené námestie obklopené dominantami mesta – Chrámom Vasila Blaženého s farebnými cibuľovitými kupolami, Mauzóleom V.I. Lenina, Kremľom a jedným z najluxusnejších obchodných domov na svete - GUM.

2. deň – návšteva najznámejšej moskovskej pamiatky – Kremľa, sídla ruského parlamentu a prezidenta (UNESCO). Prehliadka najznámejších chrámov – Nanebovzatia Panny Márie so slávnymi freskami, Zvestovania Panny Márie (Blagoveščenskij sobor), Sv. Archanjela Michaela s hrobkami cárskych rodín, Car Kolokol – najväčší zvon na svete, ktorý nikdy nebil a Car Puška – delo, ktoré nikdy nevystrelilo, budova Zbrojnice s cárskymi pokladmi, úradná budova ruského prezidenta. Prechádzka po Prospekte Arbat – moskovskej Champs-Elysées.

3. deň – prehliadka najkrajších staníc moskovského metra, ktoré svojou výzdobou, nástennými maľbami, mozaikami a krištáľovými lustrami pripomínajú chrámy a paláce. Návšteva Treťjakovskej galérie s najväčšou zbierkou ruských umeleckých diel. Vo večerných hodinách transfer na vlakovú stanicu a odchod nočným vlakom do Petrohradu – mesta nazývaného aj Benátky severu, lebo sa rozprestiera na 40 ostrovoch navzájom poprepájaných mostami.

4. deň – príchod do Petrohradu v ranných hodinách, pešia prechádzka centrom mesta: Nevsky prospekt – najväčšia a najznámejšia ulica Petrohradu, Kazanský chrám, Medený jazdec – bronzová socha Petra Veľkého, Nábrežie rieky Nevy a Admiralita, Katedrála sv. Izáka – najväčšia pravoslávna katedrála v meste s pozlátenou kupolou (z kupoly je nádherný panoramatický pohľad na mesto), Dvorcovaja Ploščaď – srdce mesta a jedno z najkrajších námestí sveta.

5. deň – raňajky, celodenný výlet do cárskych sídiel pri Petrohrade: veľkolepý palác Petrodvorec – letná rezidencia Petra Veľkého, ktorý obkole - suje prekrásny park so 170 fontánami, mestečko Puškin (Carskoje selo) - Katarínsky palác s prekrásnou jantárovou komnatou. Neskoro popoludní návrat do Petrohradu: Vasilievsky ostrov, Petropavlovská pevnosť s katedrálou – v minulosti väzenie pre vysoko postavené osoby a politických väzňov.

6. deň – prehliadka Ermitáže so Zimným palácom – bezkonkurenčná zbierka približne 3 mil. exponátov vo viac ako štyristo miestnostiach v komplexe šiestich budov, ktoré sa nachádzajú na brehoch rieky Neva. Plavba loďou po Neve s úžasnými pohľadmi na paláce Petrohradu. Chrám spasiteľa krvi, ktorý je postavený na mieste, kde bol v roku 1881 zavraždený cár Alexander II. Popoludní návrat do hotela, vyzdvihnutie batožiny a transfer na letisko. Odlet z Petrohradu do Viedne v popoludňajších hodinách.V cene je zahrnuté:
4 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, 1 x ubytovanie vo vlakovom kupé II. triedy (4-lôžkové kupé), leteckú dopravu Viedeň - Moskva a Petrohrad - Viedeň, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodcu CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 185,- EUR/os., doprava v meste - miestna verejná doprava, autokarová doprava a vstup do Petrodvorca a Kremľa (orientačná cena 4000,- RUB - platí sa v hotovosti na mieste sprievodcovi CK, výmena EUR na RUB je možná na letisku po prílete). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 185,- EUR/4 noci v hoteloch, vlakové kupé I. trieda (2 - lôžkové kupé) 190,- EUR/os., transfer na letisko Schwechat a späť s nástupom v NR, TT alebo BA 25,- EUR/os. Upozornenie: pre cestu do Ruskej federácie je potrebný pas s platným vízom - na požiadanie vybaví CK Turancar za poplatok 90,- EUR.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.