Dublin a južné Írsko

First moment 2018 už v predaji, najvyššie zľavy a výhodné ceny pre deti:
Rozšírené vyhľadávanie
Dublin a južné Írsko - Írsko - Dublin

Dublin a južné Írsko

Írsko » Dublin

Dublin a južné Írsko, HotelDublin a južné Írsko

Počet termínov:

0 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasie:

Dnes Počasí v Dublin - transparent 15°C


Popis
Rýchly popis:

Ubytovanie: 6 x v hoteli

Stravovanie: 6 x kontinentálne raňajky


Dublin - Galway - Cliffs of Moher - Killarney - Ring of Kerry - Blarney - Cork - DublinDoprava:
letecká

Program:

1. deň – prílet do Dublinu v dopoludňajších hodinách, prehliadka hlavného a najväčšieho írskeho mesta s vikingskou a keltskou históriou. Prehliadka mesta - budova parlamentu, radnica, štvrť Temple bar, ktorá je plná barov, reštaurácií a pravej írskej zábavy. Návšteva Guiness Storehouse s ochutnávkou najznámejšieho írskeho piva v presklenom Gravity bare s výhľadom na celý Dublin. Ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, po raňajkách návšteva zámku Malahide Castle – jedného z najstarších zámkov v Írsku, dokumentujúceho 800-ročnú históriu rodu Talbotovcov. Transfer do írskeho vnútrozemia. Návšteva ruín kláštora Clonmacnoise na brehoch rieky Shanon. Transfer do mesta Galway, prehliadka malebného centra mesta s úzkymi uličkami, katedrálou, zámkom Lynch a námestím Eyre. Ubytovanie a nocľah.

3. deň – po raňajkách odchod z Galway, prejazd cez „mesačnú krajinu“ regiónu Burren – národný park vytvorený zo zvetraných vápencových skál a množstva kamenných megalitických hrobiek z doby kamennej. Príchod k útesom Cliffs of Moher a O`Brianovej veži, kde sa z výšky vyše 200 m naskytá úchvatný výhľad na Atlantický oceán, ostrov Aran a celú oblasť Galwayského zálivu. Transfer trajektom (20 minút) cez ústie rieky Shannon z Killimeru do Tarbertu. Vo večerných hodinách príchod do mesta Killarney, ubytovanie a nocľah.

4. deň – raňajky, transfer po najznámejšej turistickej ceste v Írsku „Ring of Kerry“ plnej panoramatických scenérií a výhľadov. Cesta okolo polostro - va Iveragh, dlhá vyše 170 km, povedie v protismere hodinových ručičiek cez dedinky Glenbeigh, Kells Bay, Cahersiveen, Waterville a cez zrkadlovo postavenú dedinku Sneem. Pokračovať bude cez národný park Killarney k hradu Blarney so známym kameňom výrečnosti, ktorý stačí pobozkať, aby bol človek obdarený výrečnosťou. Vo večerných hodinách príchod do Corku, ubytovanie a nocľah.

5. deň – raňajky, odchod z Corku, cestou zastávka v Midletone so zná- mou pálenicou whiskey Jameson, ktorú pálili mnísi v Írsku už v 6. storočí. Prehliadka pálenice ponúka možnosť ochutnávky tejto írskej „živej vody“, na ktorú sú Íri patrične hrdí. Návšteva hradu Rock of Cashel – jednej z najvýznamnejších architektonických pamiatok a zbierok keltskej kultúry v Európe, ktorá je spojená s mnohými legendami. Najväčšou časťou hradného komplexu je pozostatok Katedrály sv. Patrika a kruhová veža z 11. storočia. Vo večerných hodinách príchod do Dublinu, ubytovanie.

6. deň – po raňajkách návšteva ďalších pamiatok Dublinu - Christ Church Cathedral – najstaršia dublinská budova pôvodne z 11. storočia, Saint Patrick‘s Cathedral – najväčší kostol v Írsku. Prehliadka Dublinského hradu a Trinity College (škola najsvätejšej trojice), kde študoval aj Bram Stoker (autor románu Drakula). Vo večerných hodinách návrat do hotela a nocľah.

7. deň – v skorých ranných hodinách transfer na letisko a odlet do SR.V cene je zahrnuté:
6 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, letecká doprava Bratislava - Dublin - Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas 4-dňového okruhu, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 125,- EUR/os., doprava v meste - miestna verejná doprava v Dubline (orientačná cena 30,- EUR - platí sa v hotovosti na mieste), pobytová taxa (platba na mieste cca 2,- EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/ os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 170,- EUR/6 nocí.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.