Chorvátsko

Detail štátu

 

Lacná dovolenka v Chorvátsku:

CA ANDROMEDA TOUR Liptovský Mikuláš Vám ponúka širokú ponuku lacných dovoleniek hlavne k chorvátskemu pobrežiu, ktoré je často nazývané  ako “slovenské more“.  Ponuka zájazdov je veľmi široká, či už sa jedná o katalógové dovolenky, výhodné dovolenky First minute spolu s dovolenkami Last minute a Ultra last minute dovolenkou. Vďaka geografickej blízkosti sa do Chorvátska sa cestuje letecky, autobusom alebo vlastnou dopravou. Bližší popis jednotlivých miest si vyhľadáte po zobrazení konkrétneho zájazdu vo vyhľadávači na titulnej stránke. Nasledujúce riadky Vám pomôžu pri rozhodovaní o tom či sa Vaša dovolenka  uskutoční práve v tejto veľmi populárnej dovolenkovej destinácii.

 

 

Hlavné mesto:                 Záhreb

Celková rozloha:             56 542 km²

Obyvateľstvo:                 4,4 milióna

Mena:                             kuna

Časové pásmo:                SEČ +1

 

 Ďalšie informácie o Chorvátsku podľa MZV SR:

Ministerstvo zahraničných vecí v Chorvátsku, Záhrebe:

Chorvátsko je samostatným štátom od roku 1991, keď sa rozpadla bývalá Juhoslávia. Oblasť Zagorje severne od Záhrebu je územím pahorkatín, zatiaľ čo na juhu sa rozprestiera úrodný poľnohospodársky región Panónskej nížiny ohraničený riekami Dráva, Dunaj a Sáva. Viac ako tretina Chorvátska je zalesnená. Chorvátsky parlament (Sabor) je jednokomorový zákonodarný orgán pozostávajúci zo 100 až 160 členov, ktorí vychádzajú z ľudového hlasovania každé štyri roky. Chorvátske hospodárstvo je založené predovšetkým na ľahkom priemysle a službách. Významným zdrojom príjmov je cestovný ruch. Turisti najlepšie poznajú Chorvátsko vďaka jeho dalmátskemu pobrežiu so stovkami ostrovov a historickými mestami Dubrovník, Split a Zadar.

Šesť lokalít svetového dedičstva a osem národných parkov svedčia o nesmiernom kultúrnom a prírodnom bohatstve Chorvátska. Rozmanitosť chorvátskej kultúry je výsledkom jej niekedy pohnutých dejín najprv ako súčasti Rímskej ríše a potom ako hraničného územia medzi Rakúsko-Uhorskom a Osmanskou ríšou.

V chorvátskej kuchyni možno nájsť grilované mäso, údenú dalmátsku šunku, nasolené sardinky, ovčí syr a salám s paprikovou príchuťou. Chorvátsko dáva svetu aj celý rad znamenitých vín.

Najkrajšie destinácie:

1. ZADAR : Zadar je mesto s antickými koreňmi a najväčším preskúmaným rímskym fórom na východnej strane Jadranu a prekrásnymi románskymi kostolmi - katedrálou Sv. Stošije, Sv. Krševanom a svetoznámym Sv. Donatom. Zadar je plný bohatých zbierok, knižníc a archívov a okrem iného sa pýši aj tým, že tu boli ešte v dávnom roku 1396 zriadené základy najstaršej chorvátskej univerzity. Odnedávna je známy aj svojím morským organom – architektonickým zázrakom zadarskej riviéry, ktorá má, ako raz vyhlásil Alfred Hitchock “najkrajší západ slnka na svete”. Zadar ilustruje lepšie ako ktorýkoľvek iný chorvátsky región chorvátsku kultúrnu identitu. Ak sa prejdete do blízkeho mesta Nin, nájdete v ňom aj najmenšiu katedrálu na svete – kostol Sv. Kríža, dlhý len 36 krokov.


2. DUBROVNIK: Mesto pamiatok a múzeí pod záštitou UNESCO. Dubrovník tvorí samostatnú kapitolu chorvátskej histórie, ktorá sa dá čítať cez 1940m dlhý, nepretržitý pás mestských hradieb s baštami, hlavnú ulicu Stradun, Orlandov stĺp, goticko-renesančné paláce Sponzu a slávny Kniežací dvor, ako aj slávne kostoly a kláštory. V dávnej minulosti býval súčasťou Dubrovníckej republiky, ktorá siahala aj na neďaleký polostrov Pelješac so svojimi 5,5 km dlhými hradbami kamenného mestečka Ston.  Mesto Korčula na rovnomennom ostrove s ulicami v tvare rybacej kosti vzniklo na pozostatkoch gréckej kolónie. Tento urbanistický drahokam je dnes známy tradičnou rytierskou šermiarskou hrou “Moreška” a tiež ako rodné mesto slávneho Marca Pola. Na ďalekom juhu leží ostrov Mljet s benediktínskym kláštorom z 12. stor. postaveným na ostrovčeku uprostred Veľkého jazera.


3. ŠIBENIK: Viete o tom, že vynálezcom padáka je Šibeničan Faust Vrančić? Mesto Šibenik je zvláštne svojimi obrannými vežami Sv. Mihovil, Sv. Nikola, Sv. Ivan a Šubićevac no najznámejšie azda katedrálou Sv. Jakova z 15.stor. katedrála zhotovená majstrovskou rukou Juraja Dalmatinca a Nikolu Firentinca, je vďaka svojej originálnej architektúre s použitím veľkých kamenných dosiek zaradená do svetového zoznamu kultúrno-historických pamiatok UNESCO, a zároveň vyhlásená za najkrajšiu sakrálnu pamiatku v Chorvátsku. Neďaleko Šibeniku, skryté medzi dvoma najkrajšími vodopádmi rieky Krky, sa nachádzajú aj dve široko-ďaleko známe pamiatky: pravoslávny kláštor Sv. Archanjela a františkánsky kláštor na ostrovčeku Visovac s bohatou klenotnicou umeleckých diel a rôznych iných cenností.


4. SPLIT: Viete, že jedinečné historické jadro mesta Split, figurujúce na zozname svetového dedičstva UNESCO, vyrástlo na základoch vidieckej vily cisára  Diokleciána z roku 305? Hoci sa 17 storočí nepretržitého života za hradbami podpísalo na mnohých pôvodných prvkoch ako napr. cisárske mauzóleum, ktoré postupne zabudovali do katedrály Sv. Duja, Dioleciánov palác zostáva i dnes skutočným symbolom mesta Split. Ak budete pokračovať ďalej, objavíte ešte jednu perlu zo zoznamu pamiatok UNESCO: mesto Trogir, ktoré často volajú aj mesto - múzeum. Sú tu aj ostrovy splitského súostrovia: kamenný Brač so známou tradíciou kamenárskych dielní a slnečný Hvar s najväčším námestím po oboch stranách Jadranu, prvým komunálnym divadlom v Európe z roku 1612, zbrojnicou Arsenal a slávnym palácom Tvrdalj, majetkom  humanistu, básnika a filozofa Petra Hektorovića.


4. ISTRIA: Istriu volajú Terra Magica. Je to skutočné kultúrne arborétum, ktorého históriu tvorili Histri, Kelti, Rimania, Byzantínci, Slovania, Benátčania ako aj Rakúsko-uhorská monarchia! Nech už sa vyberiete ktorýmkoľvek smerom, od Puly s jej veľkolepým rímskym amfiteátrom, Rovinj prezývaného Malé Benátky, cez porečskú Eufrazijanovu baziliku, až po mesto duchov Dvigrad, krásneho Motovunu, či do mestečka umenia Grožnjan vo vnútrozemí, očakáva vás Istria ako skutočná krajina zázrakov, v ktorej mimochodom na morskom dne neďaleko Balov pre 15 rokmi našli prvé doteraz známe pozostatky kostí dinosaura na celom území Stredomoria.


5. SLAVÓNSKO: Najväčším urbánnym centrom Slavónie je mesto Osijek, ktorému dominuje chýrna Tvrdja, rovnako ako Slavónskemu brodu dominuje najväčšia európska baroková pevnosť z 18. stor. Osijek ako najväčšia slavónska metropola a univerzitné mesto je zároveň aj mestom, ktoré dalo svetu dvoch chorvátskych držteľov Nobelovej ceny: Ružičku a Preloga. Ak vás zaujímajú slavónske zámky, odporúčame vám začať palácom v meste Požega a zámkom Pejačevićovcov v Našiciach. Pokračovať môžete barokovými pamiatkami Prandau Mailath a Prandau Normann vo Valpove a Donjem Miholjci, pričom sa môžete dostať až k barokovému palácu Eltz vo Vukovare a renesančnému palácu Odeschalchi v Iloku, v ktorom je  pochovaný aj známy taliansky františkán Ivan Kapistran. Pre milovníkov koní je tu svetoznámy žrebčín lipicanov, ktorých chov sa tu datuje do roku 1806.


6. ZÁHREB: Záhreb býval vždy skutočnou chorvátskou kultúrnou metropolou. Podľa historických prameňov, známych už od roku 1094, vznikol z dvoch stredovekých hradísk menom Gradec a biskupský Kapitol, ktoré vyrástli na dvoch susediacich briežkoch.  So svojimi pamiatkami, ako sú Chorvátske národné divadlo, Umelecký pavilón, Akadémia vedy a umenia, Univerzitná knižnica, mnohé múzeá, galérie a prekrásne parky, Záhreb vždy dýchal pľúcami pravého stredoeurópskeho kultúrneho centra. O jeho význame najlepšie svedčí 20 divadiel, rovnaký počet múzeí, 30 galérií a mnohé umelecké zbierky.

 

CA ANDROMÉDA TOUR Liptovský Mikuláš.

 

Našou najväčšou devízou je cenovo výhodná lacná dovolenka pre každého, alebo obľúbená dovolenka last minute, ktorej cenu výhodne aktualizujeme vždy  krátko pred odchodom na dovolenku. Nezabudnite tiež na ponuku first moment dovoleniek, ktoré sú v predaji pred začiatkom hlavnej sezóny a ponúkajú najväčšie benefity pri nákupe dovolenky. Ak hľadáte  lacnú dovolenku v kombinácii s kvalitnými službami, tak ste na správnej adrese...

 


Destinácia:

Výsledky hľadania
Náš tip
Lanterna

Lanterna

Chorvátsko » Istria » Poreč

343 termínov / 0 Last minute / 329 First moment

Strava: BS Odlet: - Odjazd z: 0 miest

autobus vlastná FM

starstar

od 11 €


Náš tip
Apartmány Lanterna typ B

Apartmány Lanterna typ B

Chorvátsko » Istria

116 termínov / 0 Last minute / 116 First moment

Strava: BS Odlet: - Odjazd z: 0 miest

vlastná FM

od 14 €


Náš tip
Regina

Regina

Chorvátsko » Severná Dalmácia » Vodice

828 termínov / 0 Last minute / 828 First moment

Strava: RA, PL, PP, LAI Odlet: - Odjazd z: 0 miest

autobus vlastná FM

starstarstar

od 19 €


Náš tip
Solaris Villas Kornati

Solaris Villas Kornati

Chorvátsko » Severná Dalmácia » Šibenik

410 termínov / 393 Last minute / 0 First moment

Strava: BS Odlet: - Odjazd z: 0 miest

autobus vlastná LM

starstarstar

od 22 €


Náš tip
Kaštel

Kaštel

Chorvátsko » Kvarner » Crikvenica

832 termínov / 0 Last minute / 804 First moment

Strava: PL Odlet: - Odjazd z: 0 miest

autobus vlastná FM

starstarstar

od 23 €


Náš tip
Image not available

Slaven

Chorvátsko » Kvarner » Selce

347 termínov / 0 Last minute / 319 First moment

Strava: PL Odlet: - Odjazd z: 0 miest

autobus vlastná FM

starstarstar

od 24 €


Náš tip
TS Urania

TS Urania

Chorvátsko » Stredná Dalmácia » Baška Voda

110 termínov / 0 Last minute / 82 First moment

Strava: BS, AI, LAI Odlet: - Odjazd z: 0 miest

autobus vlastná FM

starstarstar

od 24 €


Náš tip
Image not available

Apartmány VD 011

Chorvátsko » Severná Dalmácia » Vodice

56 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: BS, PL Odlet: - Odjazd z: 0 miest

autobus vlastná

od 24 €


Náš tip
Sahara / Rab

Sahara / Rab

Chorvátsko » Kvarner » ostrov Rab » Lopar

46 termínov / 0 Last minute / 18 First moment

Strava: RA, PL Odlet: - Odjazd z: 0 miest

autobus vlastná FM

starstarstar

od 24 €


Náš tip
Amadria Park Andrija

Amadria Park Andrija

Chorvátsko » Severná Dalmácia » Šibenik » Solaris

1135 termínov / 131 Last minute / 66 First moment

Strava: RA, PL Odlet: - Odjazd z: 2 miest

autobus vlastná LM FM

starstarstarstar

od 24 €ďalšie ponuky >

Chorvátsko Chorvátsko - transparent

Ponúkame 778 ubytovacích kapacít za cenu 11 € - 3 137,75 €.